В Україні зареєстрували випадки кору – МОЗ

В Україні зареєстрували випадки кору – МОЗ

Укрінформ
В Україні зареєстровано кілька випадків кору – небезпечного та високозаразного інфекційного захворювання.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство охорони здоров'я України повідомило у Фейсбуці.

У МОЗ нагадали, що кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

"Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі", - наголосили в МОЗ.

Втім, є групи людей, для яких кір є особливо небезпечним. Це діти молодші, ніж рік, у яких кір може мати тяжкі наслідки; діти з бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями.

Читайте також: У Польщі до 19 зросла кількість померлих від легіонельозу

У вагітних хвороба може спричинити передчасні пологи або призвести до народження дитини з критично малою вагою. Дитина може перехворіти на кір в утробі матері та мати серйозні наслідки – пошкодження мозку.

Високий ризик захворіти мають також невакциновані медичні працівники.

Специфічного лікування від кору не існує. Єдиним надійним захистом є вакцинація.

"Нагадуємо, що для захисту від кору достатньо двох доз вакцини КПК, що захищає від кору, краснухи та паротиту. В Україні за Національним календарем профілактичних щеплень їх роблять у 12 місяців (введення першої дози) та в 6 років (введення другої дози)", - підкресли в МОЗ.

Вакцинація від кору, краснухи та паротиту для дітей до 18 років є безоплатною.

Невакциновані дорослі також можуть захиститися від кору. Щепитися можна в сімейного лікаря або в приватній клініці, але за вакцину їм доведеться заплатити.

"Невакцинованим дорослим потрібно отримати щонайменше одне, оптимально – два щеплення з інтервалом мінімум у місяць. При цьому дуже важливо зробити це до вагітності, адже жінкам при надії вакцинація від кору протипоказана", - зауважили в МОЗ.

Читайте також: Спалахів холери вдалося уникнути - МОЗ про наслідки теракту на Каховській ГЕС

Як повідомляв Укрінформ, на Київщині в шести приватних дитсадках зафіксували спалах кишкової інфекції, фахівці пов'язують його з роботою кейтерингової компанії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-