У Варшаві відбувся «референдум» про передачу посольства рф у власність Польщі

У Варшаві відбувся «референдум» про передачу посольства рф у власність Польщі

Фото
Укрінформ
У Варшаві в суботу відбувся "референдум" про передачу посольства росії у власність Польщі.

В акції взяли участь декілька тисяч українців, поляків та представників інших національностей, які прийшли з українськими та польськими прапорами і плакатами проти російської агресії, передає кореспондент Укрінформу.

Біля посольства рф було встановлено урну для голосування, а поряд на столі "виборча комісія" видавала "бюлетені" для голосування.

У "бюлетені" було прописано питання: "Чи пан/пані виступають за анексію будинку та прилеглої території посольства російської федерації за адресою Бельведерська 49 і передачу їх польській владі для створення там постійного центру польсько-української співпраці?".

На "референдумі" були присутні "міжнародні спостерігачі", зокрема з Італії та Чехії. Учасники акції прийшли на “референдум” з власноруч підготовленими плакатами. На них було написано, зокрема, “росія – терористична країна”, “ООН – не місце для терористів” та багато інших.

У Варшаві триває "референдум" про передачу посольства росії у власність Польщі / Фото: Юрій Банахевич. Укрінформ

Підсумовуючи “референдум”, його організатори згодом зазначили, що явка на виборах склала 127%. При цьому зараховано “8 млн 640 тис. голосів, що становить 189% від загальної кількості голосів”.

“У зв’язку з цим відповідно до чинних законів польська держава отримує право повернення майна колишнього посольства російської федерації в Польщі”,- підкреслив один з “членів комісії” з підрахунку голосів.

Організатори акції жартували, що на сьогоднішній “референдум” прийшло більше людей, ніж на всі російські псевдореферендуми, проведені на окупованих територіях України.

Під час акції збиралися підписи під зверненням до президента, прем'єр-міністра та глави МЗС Польщі про визнання посла рф в Польщі Сергія Андрєєва персоною нон грата в РП.

Читайте також: НАЗК пропонує застосувати санкції ще до 529 росіян - за причетність до псевдореферендумів

Співорганізаторка акції, лідерка варшавського Євромайдану Наталка Панченко в коментарі агентству підкреслила, що ця акція покликана звернути увагу на дві ключові речі, про які активісти говорять з 24 лютого.

“Ми хочемо, щоб польська влада і влада ЄС офіційно визнала росію країною-терористом, і щоб їхнього посла та весь дипломатичний персонал вигнали з території Польщі”,- наголосила Панченко.

Вона підкреслила, що за нинішніх обставин їм немає що представляти в Польщі і немає про що тут говорити з цивілізованим світом.

Лідерка Євромайдан-Варшава зазначила, що організатори знали, що люди прийдуть на цей “громадський референдум”, але ніхто не сподівався, що черга “проголосувати” розтягнеться на сотні метрів і триватиме декілька годин.

Перед учасниками акції виступив український активіст Володимир Нетребенко, який шість днів ішов на акцію пішки з Вроцлава. Він приніс із собою пошитий в Україні великий польсько-український прапор, розміром 20/10 метрів.

У коментарі Укрінформу Нетребенко підкреслив, що мета його акції – нагадати Європі, що війна не завершилася і подякувати польському народові за підтримку. Він зазначив, що привіз з України найбільший українсько-польський прапор, щоб на акції його підписали всі охочі, в потім його було виставлено на аукціон.

“На виручені за нього кошти хочемо придбати набори для розмінування деокупованих територій України – Харківщини, Чернігівщини, Київщини, півдня нашої країни, тому що це проблематика величезних масштабів і не одного дня”,- наголосив громадський активіст.

Нетребенко зауважив, що нинішня акція є дуже важливою, аби показати фарс усіх російських псевдореферендумів. Він зазначив: "Якщо росія вирішила, що цими нелегітимними папірцями вона може забрати території України, то таким же чином можна забрати в росіян посольство і передати його, наприклад, Україні".

Учасники акції скандували гасла "Херсон - це Україна", "Крим - це Україна", "Донецьк - це Україна", "Луганськ - це Україна", “Слава ЗСУ” тощо.

Активісти підвезли до воріт посольства рф “тачку посла”, на якій головний російський дипломат у Варшаві Сергій Андрєєв після анексії посольства повинен залишити будинок диппредставництва.

Учасники акції також виконали під посольством рф гімни України і Польщі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-